Nätverk

Nätverk Licensierade Konsulter

Nätverket av licensierade RM- konsulter borgar för kvalitet, kunskap och kompetens med både djup och bred erfarenhet.

 

Som licensierad konsult i vårt nätverk finns idag en stor variation av erfarenhet och kunskap. Här finns erfarna chefer och ledare, legitimerade psykologer, legitimerade psykoterapeuter eller beteendevetare med gedigen erfarenhet som organisationskonsulter och utbildare. Konsulterna i nätverket är antingen egna företagare eller från olika företag, branscher och organisationer med den gemensamma nämnaren att alla är sprungna ur det relationellla perspektivet i sin profession.

 

Är du intresserad av att licensiera dig, kontakta oss för information om detta.

 

Här är en lista över licensierade RM konsulter i Sverige (i alfabetisk ordning).

Alexander Lundberg

Organisationskonsult | Leg psykolog | Leg psykoterapeut | Handledare

Ort: Gävle, Stockholm

För kontakt: alexander.lundberg@psycons.se

Anders Gustafsson

Organisationskonsult | Beteendevetare | Socionom

Ort: Uppsala

För kontakt: aa.gustafsson@telia.com

Anders Holmström

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Luleå

För kontakt: anders.holmstrom@previa.se

 

Anita Ourila-Askelöf

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Nyköping-Oxelösund

E-post: anita.ourila-askelof@previa.se

 

Anders Åkerlund

Beteendevetare | Organisationskonsult | Gestaltterapeut

Ort: Gävle

E-post: anders.g.akerlund@lg.se

 

Anne-Maj Hansson

Verksamhetschef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: anne-maj.hansson@ds.se

 

Berit Roberts Jones

Organisationskonsult | Leg psykolog | Leg psykoterapeut | Handledare

Ort: Stockholm

För kontakt: b.roberts.jones@telia.com

 

Birgitta Milton

Vårdchef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: birgitta.milton@ds.se

 

Bo Månsson

Organisationskonsult | Leg psykolog

Ort: Malmö

E-post: bo.mansson@previa.se

 

Carina Forsén

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Stockholm

E-post: carina.forsenlindberg@previa.se

 

Carsten Sill

Organisationskonsult

Ort: Stockholm

E-post: carsten.sill@otbhr.se

 

Carl Bure

Organisationskonsult | Leg psykolog

Ort: Stockholm, Gävle

För kontakt: carl.bure@gaialeadership.se

 

Christian Andersen

Verksamhetschef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: christian.andersen@ds.se

 

Eva Ekman

Organisationskonsult | Beteendevetare | Socionom

Ort: Malmö

E-post: eva.ekman@previa.se

 

Eva Wilhelmsson Hedlund

Beteendevetare | Organisationskonsult | Socionom

Ort: Gävle

E-post: ewawilhelmsson.hedlund@previa.se

 

Eva Wålinder

Organisationskonsult | Leg. psykolog | Leg. psykoterapeut | Handledare

Ort: Umeå

E-post: eva.walinder@vll.se

 

Gabriella Golshani

HR Chef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: gabriella.golshani@ds.se

 

Gun Herman Jonasson

Vårdchef Danderyd Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: gun.herman-jonasson@ds.se

 

Gunilla Wirblad

HR-strateg Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: gunilla.wirblad@ds.se

 

Helén Norström

Verksamhetschef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: helen.norstrom@ds.se

 

Helen Sjö

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Ronneby

E-post: helene.sjo@previa.se

Ingrid Richter

HR-konsult

Ort: Stockholm

E-post: ingrid.richter@ds.se

 

Johan Fernström

Organisationskonsult | Leg. psykolog

Ort: Stockholm

E-post: Johan.fernstrom@gmail.com

Johan Grip

Ledarskapskonsult

Ort: Stockholm

E-post: johan.grip@gaialeadership.com

 

Karin Knudsen Malmqvist

Verksamhetschef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: karin.knudsen-malmqvist@ds.se

 

Karin Åslund Eichinger

Organisationskonsult | Beteendevetare | Socionom

Ort: Falun

E-post: karin.aslund.eichinger@previa.se

 

Katrin Kopp

HR-strateg Danderyd Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: katrin.kopp@ds.se

 

Kerstin Lilje Brinck

Organisationskonsult

Ort: Stockholm

E-post: kerstin.liljebrinck@gaialeadership.se

 

Lena Henning

HR-direktör, Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: lena.henning@ds.se

 

Lena Lindblad

HR-konsult Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: lena.lindblad@ds.se

 

Lotta Lindgren

Organisationskonsult | Leg. Psykoterapeut

Ort: Luleå

E-post: lotta@lottalindgren.se

 

Madeleine Ljungberg

Organisationskonsult

Ort: Stockholm

E-post: madeleine.ljungberg@grontmij.com

 

Magnus Waleryd

Organisationskonsult | Leg. psykolog

Ort: Gävle

E-post: magnus.waleryd@previa.se

Marianne Lybeck

Organisationskonsult | Leg. psykolog

Ort: Stockholm

E-post: lybeck.marianne@avonova.se

Mattias Seger

Ledarskapskonsult

Ort: Gävle | Stockholm

E-post: mattias.seger@gaialeadership.com

 

Maud Götherström Hållbus

Organisationskonsult

Ort: Stockholm

E-post: maud.g.hallbus@tele2.se

Micael Mathsson

Ledarskapskonsult

Ort: Stockholm

E-post: micael.mathsson@gaialeadership.com

 

Ola Zernell

Organisationskonsult | Leg psykolog

Ort: Stockholm

E-post: ola.zernell@previa.se

Patrick Enocksson

Organisationskonsult | Leg. Psykolog

Ort: Stockholm

E-post: patrick.enocksson@previa.se

 

Rakel Ågerstrand

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Blekinge

E-post: rakel.agerstrand@previa.se

 

Sagari Zingmark

Organisationskonsult | Beteendevetare

Ort: Stockholm

E-post: sagari.zingmark@psycons.se

 

Sanaz Shafiei

Vårdchef Danderyds Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: sannaz.shafiei@ds.se

 

Shiven Holmgren

Ledarskapskonsult | Beteendevetare

Ort: Stockholm

E-post: shiven.holmgren@gaialeadership.com

 

Stefan Blomberg

Organisationskonsult | Leg psykolog

Ort: Norrköping, Linköping

E-post: stefan.blomberg@lio.se

 

Tomas Rosén

Organisationskonsult | Leg. psykolog

Ort: Stockholm

E-post: tomas.rosen@telia.com

 

Åsa Skärgård

HR-konsult Danderyd Sjukhus

Ort: Stockholm

E-post: asa.skargard@ds.se